• Tretiaci v Istebnom

• Záver školského roka patril ešte jednému výletu. Tretiaci navštívili obec Istebné. Prezreli si čističku odpadových vôd, kultúrnu pamiatku - Evanjelický drevený artikulárny kostol a spoznali nových kamarátov v tunajšej základnej škole. Nechýbalo ani trochu zábavy na detskom ihrisku.

• Miss ŠKD

• 11. jún sa v ŠKD niesol v duchu krásy a talentu. Tento deň mali deti možnosť zapojiť sa do MISS ŠKD 2019 a ukázať to, v čom sú najlepší.  Súťaže sa zúčastnili deti prvého, druhého, tretieho a štvrtého ročníka. Talenty boli ukázané vo všetkých smeroch: spev, tanec, hra na hudobnom nástroji, skladanie lega, kreslenie..

SÚŤAŽIACI

1. Nina Matulová (2. ročník)
              2. Alžbeta Havková (1. ročník)
              3. Kristína Valková (4. ročník)
              4. Eliáš Kropáček (3. ročník)
              5. Matej Škuta (1. ročník)
              6. Jana Podbrežná (3. ročník)
              7. Andrej Pobeha (4. ročník)
              8. Lukáš Valko (2. ročník)
              9. Natália Škutová (3. ročník)
              10. Katarína Bočkajová (3. ročník)
              11. Bibiana Škutová (3.ročník)
              12. Michal Lang (1. ročník)

Po tom, ako deti ukázali, čo sa v nich skrýva, porota v zložení p. vychovávateľky Bc. Diany Rusnákovej a Michaely Čadovej rozhodla, ktoré deti sa umiestnia. Mali to veľmi ťažké, boli nerozhodné a tak deti, ktoré sa súťaže nezúčastnili, mali možnosť hlasovať tiež. A ako to dopadlo?

Kategória CHLAPCI

1. Eliáš Kropáček (hra na klavíri)

2. Andrej Pobeha (skladanie lega)

3. Matej Škuta (skladanie lega)

Kategória DIEVČATÁ

1. Alžbeta Havková (tanec)

2. Natália Škutová (hra na klavíri)

3. Jana Podbrežná (spev)

• Návšteva pizzerie

• Koniec školského roka opäť klope na dvere, a tak sme sa s deťmi zo školského klubu detí rozhodli opustiť priestory školy a spestriť si posledné dni posedením v Pizzerii Daniela. Pri výbere občerstvenia si každé dieťa prišlo na svoje.  Kým sme čakali na pizzu, hrali sme spoločenské hry, rozprávali si zážitky z celého školského roka, na ktorých sme sa z chuti zasmiali. Náš „prejedací“ deň sme ukončili zmrzlinou a každé dieťa išlo domov s príjemným zážitkom z ŠKD.  Návšteva pizzerie bola našou rozlúčkou so školským rokom a my sa tešíme na ten ďalší !

• Futbalový turnaj ŠKD

• Druhý ročník futbalového turnaja ŠKD sa konal 21. júna 2019. Deti boli rozdelené do štyroch družstiev – názov družstva si deti mohli vymyslieť samé. Každému družstvu prislúchala farba, pod ktorou sa našli pri výsledkoch. Po úvodných slovách sme sa vrhli do hry, ktorá vytvorila napínavú športovú atmosféru.  Po štyroch zaujímavých zápasoch sme sa dočkali výsledkov, ktoré boli ocenené diplomom a sladkou odmenou. Poďakovanie patrí  maminke Silvii Mikušovej, ktorá deťom osladila život tým, že im priniesla lízatká.

VÝSLEDKY

1. miesto   SLOVANI (žltá)

2. miesto TVRDÍ HRÁČI (oranžová)

3. miesto    RÝCHLA ROTA (ružová)

4. miesto   BIELI VLCI (zelená)

• Rozlúčková disco

• Končí školský rok a my, deviataci sa pomaly lúčime... V pondelok 17. júna sme sa „lúčili“ s mladšími spolužiakmi. Usporiadali sme rozlúčkovú diskotéku. Nechýbala dobrá hudba s DJ Dancom, bufet s občerstvením a samozrejme dobrá nálada.

• Rozlúčkový večierok

• V utorok 18. júna sme pokračovali v „rozlúčke“. Tentoraz sme sa lúčili s našimi učiteľmi a prevádzkovými zamestnancami. Večierok bol plný emócií (občas „vybehli“ aj slzičky). Veď prežili sme v tejto škole deväť krásnych rokov, plných zážitkov a naši učitelia, ako aj ostatní zamestnanci školy,  vždy „stáli“ pri nás a vo všetkom nám pomáhali.

• Deviataci v stacionári

• Žiaci 9. ročníka spestrili  deň seniorom v stacionári v našej obci.  Optimizmom pri spoločenských hrách a hudobnom doprovode  nadaného Daniela Brodňanského  vyčarili  naši super deviataci úsmev  na ich tvárach a spolu si aj zaspievali .

• MDD

• Piatok 31.5. opäť patril našim deťom a ich sviatku. Rodičia ani tento rok nesklamali a vymysleli pre naše deti veľa krásnych súťaží a nechýbal ani skákací hrad. Po zdolaní náročných disciplín si žiaci oddýchli pri pukancoch a nápojoch. Vyvrcholením dňa bolo žrebovanie tomboly. Rodičom z Rodičovskej rady srdečne ďakujeme a už teraz sa tešíme na ďalší rok.

• Beseda s kpt. Mgr. T. Šándorom

• Dňa 28.5.2019 mali žiaci 8.-9. ročníka besedu o trestnoprávnej zodpovednosti, kde boli poučení o následkoch svoho konania. Žiaci sa dozvedeli o prelomovom veku 15 rokov, kedy sú za svoje činy plne zodpovední.