• Nácvik evakuácie školy

• Časťou účelového cvičenia, ktoré sa konalo v piatok 26.5.2023, bol aj nácvik evakuácie budovy. Žiaci budovu školy opustili v čase 1:56 min, čo bol oproti minuloročnej evakuácii o 14 sekúnd lepší čas. Žiaci zachovali rozvahu a riadili sa pokynmi učiteliek, ktoré sú na podobné situácie pripravené.

• Finančná gramotnosť

• V piatok 26.5.2023 si žiaci šiesteho a siedmeho ročníka pripravili pre mladších spolužiakov aktivity, ktoré boli zamerané na rozvoj finančnej gramotnosti. Úlohou detí bolo peniaze na rôznych stanovištiach zarobiť a bezpečne s nimi nakladať. Vďaka bankám, kde si svoje zarobené peniaze mohli uložiť, im zo strany zlodejov, ktorí na nich číhali, nehrozilo žiadne nebezpečenstvo.

Užili sme si krásny deň a naučili sme sa, že zarobiť peniaze nie je také ľahké, ako sa zdá.

• Zdravojedko

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Zdravojedko.

CVČ- Športové hry a ŠKD sa spojili a vytvorili milú akciu zameranú na zdravý životný štýl. Porozprávali si o zdravej výžive, naopak aj o škodlivých jedlách, či iných látkach. Súčasťou aktivity bolo aj pozretie viacerých videí a rozprávok o zdravej výžive hravou formou. Na koniec si žiaci mali z doneseného ovocia a zeleniny vytvoriť postavičky, alebo šaláty.

• Turnaj vo vybíjanej

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Turnaj vo vybíjanej.

Dňa 28.04.2023 sa na našej škole uskutočnil turnaj vo vybíjanej. Všetky družstvá na čele s pani učiteľkami bojovali statočne, ale najlepšie bolo družstvo pani učiteľky Jamsilovej v zložení- Kytas, Chomistek, Trnovec, Vass, Čierny, Lang, ktoré si vybojovalo prvé miesto. Srdečne blahoželám. Mgr. Petrovičová

• Deň mlieka

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Deň mlieka.

Dňa 16. 5. je Deň mlieka. V našej škole sme vďaka spoločnosti Rajo odprezentovali žiakom prezentáciu na tému prečo je dôležité piť mliečko a jesť mliečne produkty pre naše zdravie, aké dôležité vitamíny a minerálne látky mliečko obsahuje. Taktiež sme sa dozvedeli, ako správne recyklovať obaly z mliečnych produktov, aby sme chránili životné prostredie. Zaujímavá bola aj cesta mliečka od kravičiek k nám domov. Na záver sme si dali kvíz, čo všetko sme si z prezentácie o mliečku zapamätali. Mgr. Ivana Chmarová (školský zdravotník)

• Projekt- včielky- samotárky Osmija

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Projekt- včielky- samotárky Osmija.

Deti zážitkový učením pozorovali v liahni vajíčka "kokony" z ktorých sa vyliahli prvé včielky. Deti mohli včielky pozorovať, mohli ich aj chytiť pretože včielky nepichajú. Spoločne sme im pripravili, vyčistili trstinové trubičky špeciálnou kefkou a trubičky sme s deťmi zablatovali, aby sme ich umiestnili do úľa.Uľ sme umiestnili v záhrade, kde budeme včielky s nadšením pozorovať.

• Návšteva hasičov MŠ

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Návšteva hasičov MŠ.

Pri príležitosti oslavy dňa Svätého Floriána – patróna hasičov sme navštívili členov požiarnej ochrany a hasičského tímu v Žaškove. Hasiči nám ochotne poukazovali, ako a s čím pracujú pri záchrane mnohých životov a hasení požiarov. Na konci nás previezli na svojich hasičských autách, za čo im veľmi pekne ďakujeme a do ďalšej aktívnej činnosti prajeme všetko dobré.