• Potulky Dolným Kubínom

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Potulky Dolným Kubínom.

Naši deviataci júnové predpoludnie v škole vymenili za exkurziu do Oravskej knižnice A. Habovštiaka a Oravskej galérie. Ochotne sa zapájali do aktivít pripravených v knižnici a krásne pracovali aj s úlohami na tvorivé písanie. V galérii sme si pozreli exponáty aktuálnych výstav. Podnetné dopoludnie sme zavŕšili spoločným posedením krúžku Jazykovedko s pizzou.

• Naše prednášky s RÚVZ

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Naše prednášky s RÚVZ.

V júni sme absolvovali prednášky s pracovníčkami Regionálneho úradu verejného zdravotníctva PhDr. Beátou Valentínyovou a Andreou Ucháľovou. Pre 3. a 4. ročník si pripravili prednášky Pyramída zdravej výživy. Siedmaci a deviataci sa venovali téme Alkohol - zdravotné a sociálne riziká jeho nadmernej konzumácie. Počas prednášky si mohli vyskúšať aj okuliare imitujúce opitosť, čo všetkých pobavilo. Z prednášok si deti odniesli mnoho rád a informácií do života, a tak veríme, že všetkých budú inšpirovať aj v budúcnosti.

• Siedmaci v Martine

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Siedmaci v Martine.

Začiatkom júna sme my, siedmaci, navštívili Centrum popularizácie fyziky pri Gymnáziu Viliama Paulinyho Tótha v Martine a Astronomickú pozorovateľňu M. R. Štefánika. Zaujímavým spôsobom, prostredníctvom množstva praktických pokusov, sme si zopakovali siedmacké učivo z fyziky.

• Deviataci na návšteve u p. Migovej

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Deviataci na návšteve u p. Migovej.

Dňa 25. mája deviataci navštívili našu 93-ročnú spoluobčianku Zuzanu Migovú. Z rozprávania sa dozvedeli veľa o živote počas 2. svetovej vojny, o školských časoch pani Zuzany ale aj o Židoch, ktorých skrývala počas vojny jej rodina. Vďaka rozprávaniu pani Zuzany si odniesli veľa cenných informácií a zároveň sa aspoň na malú chvíľu preniesli do ťažkých časov, v ktorých pani Zuzana vyrastala.

• Škôlkári na plavárni

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Škôlkári na plavárni.

Deti zo staršej skupiny absolvovali úspešne plavecký výcvik. Naučili sa techniky dýchania na hladine, pod hladinou a nebáli sa orientovať vo vodnom prostredí, plávali s doskou a hlavne všetci sa tešili na ďalší deň.

• Deň detí v MŠ

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Deň detí v MŠ.

Všetky deti v našej materskej škole si užili krásny a zábavný sviatok MDD. V úvode krásneho dňa nám predviedol svoj program ujo kúzelník. Hoci bolo daždivo, vôbec nám to neprekážalo, užívali sme si deň plný hier a zábavy. Keď prestalo pršať, v školskej záhrade si deti užili skákací hrad, súťaže a bohaté občerstvenie, ktoré pripravili maminky z rodičovskej rady. A ako sa na správnu oslavu patrí, nechýbala ani cukrová vata. Deti boli plné radosti a zážitkov.

• Siedmaci v Dolnom Kubíne

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Siedmaci v Dolnom Kubíne.

16. máj bol dlho očakávaným dňom našej plánovanej exkurzie do Dolného Kubína. Navštívili sme nielen Knižnicu A. Habovštiaka ale aj Historický cintorín a galériu. Počasie nám prialo, a tak po náročných aktivitách dobre padla skvelá zmrzlinka či koláčik.