• Zábavná matematika v šestke

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Zábavná matematika v šestke.

Ako dlho nám trvá cesta domov a akou priemernou rýchlosťou ideme sa síce dozvieme až vo vyšších ročníkoch, ale ako ďaleko to do školy má Mimka, Mateo, Michal a všetci ostatní zo šestky vieme zistiť už teraz. Ak ste nás videli pobehovať po obci vedzte, že sme nezabíjali čas, ale riešili projektovú úlohu z matematiky. Zistili sme, že 1km od školy je vzdialená posledná autobusová zastávka. Overovali sme teóriu, že 1 krok má dĺžku približne 1 meter. Odhadovali sme rôzne vzdialenosti, občas sme boli úplne vedľa, no čím viac sme odhadovali, tým nám to šlo lepšie. Na previerke zameranej na premenu jednotiek sa už hádam nepomýlime 😊

• Veľkonočné tvorenie v MŠ

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Veľkonočné tvorenie v MŠ.

"Šibem,šibem, šibi ryby môj korbáčik nemá chyby. Ešte vody trošíčka, daj vajíčko z košíčka". V našej materskej škole sme sa aj my pripravovali na veľkonočné sviatky.Chlapci vyšibali dievčatá,ktoré ich obdarovali vajíčkom. Spoločne sme si vyrábali veľkonočnú dekoráciu,ktorú si zobrali domov,aby sa tešili z prichádzajúcich sviatkov.

• Korčuliarsky výcvik

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Korčuliarsky výcvik.

Deti z materskej školy sa spolu s prvákmi a druhákmi zúčastnili korčuliarskeho výcviku na zimnom štadióne v Dolnom Kubíne. V priebehu celého týždňa sa učili korčuľovať alebo sa v korčuľovaní zdokonaľovali. Pripravovali sa na športovú olympiádu, ktorá ich čakala v závere týždňa - v piatok. Deti boli plné očakávania ! V piatok ich čakala vysvietená ľadová plocha, okruh s horiacou fakľou a zaujímavé športové disciplíny. Všetky deti ich zvládli a získali medailu pre svoju triedu, diplomy a v neposlednom rade veľa nových skúseností a zážitkov.

• Úspechy nášho ôsmaka

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Úspechy nášho ôsmaka.

Dominik Havko sa postavil na stupeň víťazov na Juniorských majstrovstvách Slovenska v jazernom muškárení a v pretekoch v jazernom muškárení seniorov. Juniorské majstrovstvá a preteky seniorov sa konali 6. - 7. apríla vo Vranove nad Topľou. Gratulujeme!!!

• Návšteva z knižnice

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Návšteva z knižnice.

Pondelok (8. apríl) bol v “znamení” bohatých literárnych aktivít s pracovníčkou Oravskej knižnice A. Habovštiaka v Dolnom Kubíne. Pani Javorková postupne “navštívila” všetky ročníky 1. - 9. a spoločne sme sa zoznamovali s niektorými autormi kníh pre deti a mládež, riešili sme literárne hádanky a hlavolamy a rôzne iné zaujímavé tvorivé literárne aktivity.

• Beseda so spisovateľkou

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Beseda so spisovateľkou.

Dňa 20. marca sme sa zúčastnili besedy so spisovateľkou Veronikou Šikulovou v priestoroch Oravského múzea P. O. Hviezdoslava v Dolnom Kubíne. Pani spisovateľka nám porozprávala o svojom živote, práci a tvorbe. S jej literárnymi dielami sa stretávame na hodinách slovenského jazyka a literatúry.

• Zdravý chrbátik

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Zdravý chrbátik.

Počas 6 – týždňov (stredy) sa žiaci 1., 2., 6., a 8. ročníka sa zúčastnili Zdravého chrbátiku – cvičenia zamerané na predchádzanie deformít chrbtice a správneho držania tela s Mgr. Z. Hollou. Telesnú výchovu si tak žiaci spríjemnili užitočnými informáciami a súborom cvičení, ktoré si zakaždým vyskúšali. Ďakujeme a tešíme sa nabudúce. Mgr. Janíková.

• Biológia inak

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Biológia inak.

Žiaci 6. a 8. ročníka si počas hodiny biológie vyskúšali pomocou pomôcok ( plastelíny) vytvoriť model rastlinnej a živočíšnej bunky. V skupinkách si tak žiaci vyskúšali tvoriť konkrétne organely bunky a správne ich zapasovať do modelu bunky. Mgr. Janíková.

• Dejepis inak

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Dejepis inak.

Pred veľkonočnými prázdninami sa žiaci 5. ročníka, v rámci opakovania, popasovali s písmom, ktoré založili Sumeri – klinové písmo. Výsledkom ich tvorenia boli krstné mená napísané týmto písmom, ktoré si pomocou špáradiel napísali do plastelíny.

• Kytička pre učiteľov

• "Kytička pre učiteľov" - akcia, ktorú každý rok organizujú členovia žiackej rady a ktorou si pripomíname Deň učiteľov. Práve im patrí veľké poďakovanie za ich prácu.