• Divadelné predstavenie v anglickom jazyku

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Divadelné predstavenie v anglickom jazyku.

Pekný jesenný pondelok sa niesol v „kultúrnom duchu“. My, žiaci 4.-9. ročníka, sme sa zúčastnili divadelných predstavení v anglickom jazyku. Predstavenia boli zaujímavé, humorne ladené a prispôsobené záujmom mladých ľudí. Bola to ideálna príležitosť zopakovať si slovnú zásobu a ďalej sa zdokonaľovať v anglickom jazyku.

• Prednáška o pitnom režime a fajčení

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Prednáška o pitnom režime a fajčení.

Dňa 20.10.2023, sa v našej škole uskutočnili v spolupráci s Úradom verejného zdravotníctva v Dolnom Kubíne prednášky pre žiakov 5. a 7. triedy. Pre žiakov 5. triedy to bola prednáška na tému Pitný režim, kde sa žiaci dozvedeli koľko tekutín je potrebné vypiť počas dňa, aké sú vhodné a nevhodné nápoje pre zdravie. Pri nevhodných nápojoch sa dozvedeli , aký negatívny vplyv majú na zdravie človeka. Pre žiakov 7. triedy to bola prednáška na tému Škodlivosť fajčenia. Žiaci sa dozvedeli ako fajčenie škodí, aké sú zdravotné riziká a dôsledky fajčenia. Obe prednášky boli pre našich žiakov veľmi poučné a zaujímavé. Mgr. Ivana Chmarová Kytašová (školský zdravotník)

• Aj my sme Aktívna škola

• Aktívna škola je koncept Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu, ktorý predstavuje komplexný prístup k pohybovým aktivitám na školách, ktoré realizuje škola pred, počas alebo po skončení vyučovania. Podstatou konceptu je pristupovať ku všetkým pohybovým a športovým aktivitám na škole ako k súboru príležitostí, ktoré reprezentujú časti Aktívnej školy. Poznať mieru ich využívania a byť schopný reagovať na tento stav podniknutím krokov, pomôže zlepšiť kvalitu alebo kvantitu pohybu na škole.

• „Nezabudnutí susedia“

• Do fotogalérie bol pridaný nový album „Nezabudnutí susedia“.

Pri príležitosti pamätného dňa obetí holokaustu a rasového násilia sa naši 9-taci spolu s ostatnými rovesníkmi okolitých škôl v Dolnom Kubíne zúčastnili dňa 8.9.2023 podujatia s názvom „Nezabudnutí susedia“. Cez internetové spojenie sme si spoločne vypočuli rozhovor s 87-ročným preživším Židom, rodákom zo Zákamenného, Yohanom Friedmannom. Na záver sme sa presunuli na Židovský cintorín, aby sme tak spoločne vzdali úctu všetkým, ktorí zahynuli počas hrôz 2. svetovej vojny.

• Englishweek

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Englishweek.

Prvý októbrový týždeň školského roka 2023/2024 sa v našej škole niesol v duchu anglickej konverzácie. Siedmaci a ôsmaci absolvovali po 15 hodín intenzívneho jazykového kurzu pod vedením skúseného lektora Mr. M. Hamilla. Žiaci si upevnili svoje komunikačné zručnosti, rozšírili svoju slovnú zásobu, zlepšili výslovnosť a majú skúsenosť, ktorá im bude určite prínosom v napredovaní v cudzom jazyku. Finančne túto aktivitu podporilo OZ Žaškovček v Žaškove a organizačne Sidas Language School Košice.