• Škôlkari na poľovníckej výstave

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Škôlkari na poľovníckej výstave.

Škôlkari zažili neobyčajný deň ! Zúčastnili sa poľovníckej výstavy, ktorá sa konala v Kultúrnom dome Žaškov. Pre deti bol pripravený zaujímavý program - boli začarovaní do rozprávky, kde pomáhali kráľovi Jeleňovi I. a poľovníkovi, nájsť stratené zvieratká. “Prešli sa” lesom v sprievode rôznych básničiek a veru, podarilo sa im splniť úlohu, za čo boli aj odmenení. Po tom, ako boli začarovaní späť, plnili rôzne úlohy pri stole. Spoznávali a priraďovali prvky, ktoré k sebe patria. Zvládli aj pečiatkovú úlohu, v ktorej pečiatkovali k zvieratám ich stopy - vytvorili si tak svoj vlastný atlas stôp. Následne sa mohli voľne prejsť po kultúrnom dome, prezrieť si výstavu a zvieratká. Týmto prehliadka ani zďaleka neskončila. Presunuli sme sa ku katolíckemu kostolu, kde nás čakali vtáčiky rôzneho druhu, ktoré sme si mohli obzrieť aj bližšie. Pred kultúrnym domom bol vystavený posed, na ktorý sme síce z dôvodu bezpečnosti nešli, ale deti si užili aj pohľad naň. A potom sme sa s omaľovankami, odmenami, zážitkami a skvelými pocitmi z vydarenej akcie vrátili späť do materskej školy !

• Od semienka k rastlinke

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Od semienka k rastlinke .

Deti v materskej škole prežili ďalší tematický deň s názvom “Od semienka k rastlinke.” Tento deň začali tým, že papierový pohár premenili na kvetináč, do ktorého si vytvorili aj zápich s obrázkom toho, čo si chcú zasadiť. Deti sa najprv teoreticky oboznámili s jednotlivými fázami rastu a pestovania rôznych rastlín, kvetov a obilnín. Následne svoje teoretické poznatky preniesli do praxe a to tak, že do svojho kvetináča zasadili fazuľku, hrach, cviklu, cuketu alebo reďkvičku. Zopakovali sme si, ako sa o tieto naše rastliny budeme starať a vystavili sme ich v triede na parapetu, kde budeme pozorovať ich rast.

• Deň hasičov v materskej škole

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Deň hasičov v materskej škole.

Dňa 04. mája si hasiči na celom Slovensku pripomínajú sviatok sv. Floriána – patróna hasičov. A aby o tom vedeli aj deti z materskej školy, dobrovoľný hasičský zbor si pre ne pripravil zaujímavé dopoludnie. Deti sa dozvedeli veľa nových informácií, mali možnosť pozrieť si hasičskú uniformu a vyskúšať si prilby. Vyskúšali si, aké je to hasiť požiar a podať prvú pomoc. Pre deti bolo najväčším zážitkom previesť sa na hasičskom aute a počuť zvuk sirén. V hasičskom aute zaznela aj veta: “Toto je môj najlepší deň v živote !” Myslíme si, že to bola pre dobrovoľných hasičov veľká pochvala za to, ako dokázali odprezentovať túto nebezpečnú, ale zároveň zaujímavú prácu.

• U lekára sa báť nemusíš

• Do fotogalérie bol pridaný nový album U lekára sa báť nemusíš.

Materskú školu navštívila školská zdravotná sestra, Mgr. Ivana Chmarová Kytašová, ktorá deťom predstavila prácu lekárov. Oboznámila deti aj s predmetmi, ktoré lekári pri svojej práci využívajú. Deti mali možnosť opísať úrazy, ktoré prežili a vyjadriť vlastné skúsenosti s návštevou ambulancií alebo nemocnice. V závere aktivity dostali omaľovánky.

• Break dance na informatike

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Break dance na informatike.

V závere školského roka budú naši piataci na hodinách informatiky pracovať so stavebnicami Lego Prime. V úvodnej hodine stavali robotov tanečníkov- break dancerov 😊. Využili sme tak nové tablety, ktoré škola získala z programu Tablety na školy a Lego stavebnice, ktoré škola zakúpila z dotácie z Ministerstva školstva. Sme hrdí, že naše prvé pokusy boli úspešné a na konci hodiny sa každému podarilo svojho robota roztancovať.