• Englishstar

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Englishstar.

Koncom apríla sa 27 žiakov našej školy z ročníkov 3. - 8. zúčastnilo medzinárodnej súťaže v anglickom jazyku Englishstar. A už poznáme aj výsledky. Súťažné testy dopadli veľmi dobre. Vaneska Chmarová dosiahla 100% výsledok, dvaja žiaci 96% výsledok, siedmi žiaci napísali súťažné testy od 90 - 96%. Ani ostatní súťažiaci sa nedali zahanbiť. Gratulujeme!

• Múzeum holokaustu v Seredi

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Múzeum holokaustu v Seredi.

Dňa 3.6.2024 sa žiaci 7., 8. a 9.-teho ročníka zúčastnili dejepisnej exkurzie do jediného zachovaného pracovného, neskôr už koncentračného tábora v Seredi. Cez prezentáciu si vypočuli svedectvo preživšej Heleny Weinwurmovej, ale i veľké úteky z Osvienčimu - dvoch slovenských Židov Rudolf Vrba a Alfred Wetzler či ďalších ako Arnošt Rosin a Czeslaw Mordowicz. Následne žiaci počas obhliadky priestorov („slobodárky“) spoznávali históriu tábora, život, prácu i následné transporty do koncentračných táborov.

• Majstrovstvá Slovenska vo vzpieraní

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Majstrovstvá Slovenska vo vzpieraní.

Dodatočne gratulujeme nášmu ďalšiemu športovcovi Jozefovi Bakošovi, ktorý sa 6.-7.5.2024 zúčastnil Majstrovstiev Slovenska mladších a starších žiakov vo vzpieraní a skončil tesne pod "bedňou" na krásnom štvrtom mieste! Srdečne gratulujeme a prajeme veľa úspechov!

• Koncoročný výlet Brno

• Predzvesťou konca školského roka sú koncoročné výlety. Šnúru koncoročných výletov sme začali v Seredi, včera sme pokračovali u našich susedov a vyrazili sme až za hranice Slovenska do Brna. Navštívili sme interaktívnu expozíciu v zábavnom vedeckom parku Vida! science centrum Brno. "Vida! To som nevedel!" sa nieslo areálom tohoto parku častokrát, keď sme spoločne objavovali pre nás zatiaľ nepoznané.

Poobede sme sa vďaka milému sprievodcovi dozvedeli mnoho zaujímavostí o meste Brno, jeho historických pamiatkach a v podchode budovy Starej radnice sme videli 500 ročného preparovaného krokodíla, ktorý je symbolom mesta Brno.

Naozaj nezabudnuteľný deň!