• Zdravý chrbátik

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Zdravý chrbátik.

Dňa 18.04.2023 sa v našej škole uskutočnila prvá hodina cvičenia, zameraného na udržanie zdravej chrbtice s názvom Zdravý chrbátik pre žiakov 2.,3., a 4. ročníka pod vedením pani fyzioterapeutky Mgr. Zuzany Hollej. Počas šiestich týždňov sa žiaci naučia ako majú správne sedieť, chodiť a stáť, aby sa im správne vyvíjala chrbtica. Deti sa naučia základné cviky na karimatkách, cvičenie na fit loptách, cvičenie s naťahovacími gumami podľa pokynov pani fyzioterapeutky, aby aj v budúcnosti vedeli ako predchádzať bolestiam chrbta. Mgr. Ivana Chmarová Kytašová (školský zdravotník)

• Deň Zeme v MŠ

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Deň Zeme v MŠ.

V aktivite Deň Zeme, ktorá sa uskutočnila v rámci školského environmentálneho projektu Máme radi prírodu, sa deti zoznámili s problematikou ničenia a poškodzovania prírody a planéty Zem. Poznávali, aké správanie ľudí planéte škodí a ako sa máme správať, aby sme ju neničili a chránili. V praktickej činnosti sa oboznámili s triedením odpadu a vyskúšali si triediť plast, papier a sklo. Deň zavŕšili aktivitu zbieraním odpadkov v okolí materskej školy. Každý z detí dostal na konci dňa ocenenie Ochranca prírody.

• Last wish- divadelné predstavenie

•

Piataci, šiestaci a siedmaci sa zúčastnili divadelného predstavenia LAST WISH v Mestskom kultúrnom stredisku v Dolnom Kubíne. Divadelné predstavenie bolo v angličtine a pripravilo ho pre nás Divadelné centrum Martin. Sme radi, že aj takouto zaujímavou formou sme si mohli precvičiť anglický jazyk.