• Priestorové a materiálno–technické podmienky školy

• Hlavná budova základnej školy je z roku 1970, ku škole patria aj ďalšie  budovy – školská jedáleň a  telocvičňa. Počas posledných rokov sme v škole vymenili alebo prebudovali :

- kompletná výmena okien na  budove základnej školy a školskej jedálne,

- kompletná rekonštrukcia elektrických rozvodov v budove základne školy,

- rekonštrukcia kotolne a zmena vykurovania z tuhého paliva na plyn,

- rekonštrukcia sklobetónovej steny v telocvični,

- komplexne vymaľované priestory školy,

- prebudovanie toaliet,

- zavedenie internetu do školy,

- vybudovanie viacúčelového ihriska ,

- rekonštrukcia toaliet v telocvični,

- zateplenie budovy základnej školy,

- kompletná rekonštrukcia strechy nad budovou školskej jedálne /sedlová

strecha/ a s tým spojené práce v budove.

Vyučovanie v základnej škole sa realizuje v troch budovách, v ktorých sa nachádza:

9    kmeňových učební vybavených školskými lavicami a stoličkami, učiteľskou

katedrou, nástenkami, premietacím plátnom a v 5 triedach máme vstavané skrine, kde sa nachádzajú kabinetné zbierky .V dvoch triedach máme interaktívnu tabuľu s príslušenstvom.

Zborovňa – každý pedagogický zamestnanec má samostatné pracovné miesto s  pracovným stolom a skrinku na svoje pomôcky , učitelia majú k dispozícii dva  PC napojený na internet s tlačiarňou.

Riaditeľňa – slúži riaditeľovi a zástupkyni riaditeľa školy pre základnú školu na

vybavovanie pracovnej agendy. Každý z nich má k dispozícii stolný počítač s pripojením na internet a tlačiareň so skenerom.

Kabinet - sa nachádza na 1.poschodí a slúži nielen výchovnej poradkyni pri

jej práci / k tomu jej pomáha aj PC s pripojením na internet a tlačiareň so skenerom /, ale aj ostatným učiteľom, nakoľko tu majú k dispozícii ďalší počítač s pripojením na internet a tlačiareň so skenerom.

Prírodovedný kabinet – nachádzajú sa tu prírodovedné zbierky.

Kabinet – slúži ako oddychové miesto pre učiteľov a miestnosť pre žiakov, kde

môžu čakať na rodičov v prípade problémov. V tomto priestore tiež pracuje špeciálna pedagogička so svojimi žiakmi.

Špecializovaná  učebňa pre VYV a HUV – je umiestnená v budove

s telocvičňou a slúži na vyučovanie predmetov výtvarnej výchovy a hudobnej výchovy. Žiaci tu majú vytvorené vhodné podmienky / pomôcky, materiálne zabezpečenie / na výchovno-vzdelávací proces v týchto predmetoch.

Učebňa PC je vybavená 21 ks počítačových zostáv / 20 PC pre žiakov a 1 PC

pre učiteľov /, všetky s pripojením na internet, s tlačiarňou a skenerom. V tejto učebni je tiež 1 interaktívna tabuľa s príslušenstvom.

Učebňa CJ je vybavená 18 ks  notebookov / 17 pre žiakov a 1 pre učiteľa /  a

pomôckami na vyučovanie cudzích jazykov, ktoré sa vyučujú na našej škole / anglický jazyk a ruský jazyk /

Telocvičňa sa nachádza v samostatnej budove. Je zariadená športovým náradím /kruhy, kladina, tyče na šplhanie a rôznymi športovými potrebami na rôzne druhy športov – floorbal, basketbal, futbal, volejbal, tenis /.

Samostatná učebňa školského klubu detí sa nachádza v budove školskej

jedálne. Vybavená je televízorom, DVD  prehrávačom, PC  a pomôckami na činnosť školského klubu detí.

V celej budove základnej školy je možné WIFI pripojenie na internet.

Podľa finančných prostriedkov postupne obnovujeme didaktickú techniku, školské pomôcky a školský nábytok.

V budúcnosti plánujeme zatepliť aj ostatné budovy v školskom areáli a tým skvalitniť pobyt žiakov v našich priestoroch.