• ŠKD

• SPOLU VŠETKO ZVLÁDNEME

• „Učenie je hra, hra je učenie“

To je motto nášho Školského klubu detí pri Základnej škole s materskou školou v Žaškove. ŠKD riadi činnosť detí v čase mimo vyučovania. Máme  oddelenie detí  z ročníkov 1.-4. Na svoju činnosť využívame vlastné priestory (herňu), PC učebňu, školský dvor, multifunkčné ihrisko, telocvičňu, detské ihrisko v obci.

V skladbe týždňa sa striedajú:

• odpočinkové, relaxačné činnosti ( hry podľa výberu detí, spoločenské hry, tvorivé hry, pohybové hry, ...)
            • rekreačné činnosti pobyt vonku, vychádzky do okolia, prechádzky obcou, ...)
            • tematické oblasti výchovy: spoločensko-vedná oblasť, pracovno-technická oblasť, prírodovedno-environmentálna oblasť, esteticko-výchovná oblasť, telovýchovná oblasť, vzdelávacia oblasť
            • príprava na vyučovanie

Rekreačná a odpočinková činnosť:

Je zameraná na uspokojovanie záujmov žiakov s prevahou činnosti oddychového, rekreačného a záujmového charakteru. Do programu v tejto činnosti zaraďujeme:

• spontánne hry, hry podľa vlastného výberu detí
            • hry s hračkami, stavebnicami, konštruktívne hry
            • tvorivé hry v triede, na školskom dvore
            • organizované hry
            • rozprávkové okienko
            • čítanie detských kníh, časopisov
            • hlavolamy, vtipy, hádanky
            • hry na rozvoj sociálnych zručností
            • pohybovo – športové hry

Príprava na vyučovanie:

V tejto oblasti sa snažíme rozvíjať u detí autonómnosť v príprave na vyučovanie, efektívne spôsoby učenia sa. Získavajú nové poznatky a informácie a rozvíjajú ich. Osobitnú pozornosť venujeme deťom z málo podnetného prostredia.
            Táto oblasť zahŕňa:

• písomné vypracovanie domácich úloh
            • didaktické hry na precvičovanie učiva
            • prácu s encyklopédiou
            • čítanie, reprodukcie čítaných textov

Príležitostné akcie a súťaže, ktoré sa konajú počas školského roku:

• Tekvicové strašidielko a iné výtvory, výstavka prírodnín
            • Návšteva denného stacionára
            • Sviečka pre blízkeho
            • Vianočné posedenie, tradície
            • Sympaťák a Sympaťáčka ŠKD
            • Fašiangový karneval
            • Týždeň hlasného čítania v knižnici, akcie spojené s mesiacom knihy
            • Týždeň Zeme
            • Deň detí v ŠKD
            •  Rozlúčka so štvrtákmi

Pokiaľ máte záujem prihlásiť svoje dieťa do nášho ŠKD stačí vyplniť Žiadosť o prijatie dieťaťa do ŠKD ( nájdete v sekcii tlačivá ):

• budúcim prváčikom pri zápise do 1. ročníka
            • ostatným deťom najneskôr do 15. júna
            • zoznam sa aktualizuje na začiatku školského roku, najneskôr do 10. septembra

Na základe vyplnenia písomnej žiadosti vydá riaditeľ ZŠ rozhodnutie o prijatí dieťaťa do ŠKD a vychovávateľka vyplní podľa priložených písomností osobný spis dieťaťa, ktorý podlieha ochrane osobných údajov.

Dieťa možno v priebehu školského roku odhlásiť z ŠKD vždy 3 dni pred ukončením mesiaca, vyplnením tlačiva Žiadosť o odhlásenie dieťaťa z ŠKD.

Žiadosti nájdete v sekcii tlačivá.