• OKRESNÉ KOLO BEDMINTONU- dievčatá

Dňa 7.11.2017 sa v Dolnom Kubíne uskutočnilo okresné kolo bedmintonu žiačok základných a stredných škôl. Turnaja sa zúčastnili aj žiačky našej školy

1. Katarína Drobulová

2. Viktória Galisová

3. Aneta Migová

4. Alexandra Púčeková

5. Nikola Maťašáková

Súťažilo sa systémom každý s každým v skupine, kde všetky družstvá odohrali tri zápasy so súperom. Začínalo sa štvorhrou a pokračovalo dvoma dvojhrami, pričom nastúpili proti sebe najskôr jednotky a potom dvojky súperiacich tímov. Po odohratí všetkých zápasov na základe bodového zisku v tabuľke sa určilo poradie nastupujúcich tímov. Družstvo Žaškov A sa umiestnilo na krásnom treťom a družstvo Žaškov B na štvrtom mieste. Všetci sme získali nové skúsenosti, spomienky, zažili nove zážitky a odniesli sme si trofej za právom vybojované tretie miesto, ktorá nám tento deň bude pripomínať. Dievčatám gratulujeme, ďakujeme za vzornú reprezentáciu našej školy a tešíme sa na ďalšie športové súťaže akcie.

• OKRESNÉ KOLO BEDMINTONU- chlapci

Dňa 8.11.2017 sa v Dolnom Kubíne uskutočnilo okresné kolo bedmintonu žiakov základných a stredných škôl. Turnaja sa zúčastnili aj žiaci našej školy

1. Jakub Kurnota

2. Ivan Javornícky

3. Marek Katreniak

4. Samuel Babic

Po príchode do telocvične základnej školy J. Matušku sme žrebovali skupiny a na základe toho sa určilo poradie zápasov a  kto s kým bude hrať. Pre vysokú účasť sme rozdelili mužstvá do dvoch skupín, kde sa hralo systémom každý s každým. Po odohratí všetkých stretnutí v skupine, postupovali na základe nazbieraných bodov z odohratých zápasov  ďalej mužstvá, z prvého a druhého miesta, ktoré mali najvyšší bodový zisk vo svojej skupine. Naše družstvo Žaškov „A“  skončilo na druhom postupovom mieste a v semifinále narazilo na víťaza druhej skupiny ZŠ Kukučina „A“. Mali sme možnosť zabojovať o umiestnenie, ale ťahali sme žiaľ za kratší koniec.  Po prehre s družstvom ZŠ Kukučina „A“ a ZŠ Kukučina „B“ sme sa umiestnili vo veľkej konkurencii na krásnom štvrtom mieste.

• Halloweenska disco

Do galérie Halloweenska disco boli pridané fotografie.

• Bedmintonový turnaj chlapcov

Do galérie Bedmintonový turnaj chlapcov boli pridané fotografie.

• Naši najmladší :)

• Konzultačný deň

Vážení rodičia!

Riaditeľstvo ZŠ s MŠ Žaškov oznamuje, že konzultácie s triednymi učiteľmi a vyučujúcimi sa uskutočnia dňa 20.11. 2017 v čase od 13.30 hod. do 16.30 hod. Tešíme sa na vás.

RŠ ZŠ s MŠ Žaškov

• Oznámenie o riaditeľskom voľne

Riaditeľka ZŠ s MŠ Žaškov v súlade so zákonom 245/2008 Z.z. o výchove a vzdelávaní / školský zákon/ a o zmene a doplnení niektorých zákonov podľa § 150 odsek 5 z organizačných dôvodov udeľuje riaditeľské voľno dňa 22. 11. 2017 / streda/  žiakom 6., 7., 8., 9., ročníka, z dôvodu celoslovenského testovania žiakov 5. ročníka Testovanie 5- 2017. V uvedený deň bude Školská jedáleň v prevádzke. Žiaci, ktorí sa nebudú stravovať, musia byť riadne odhlásení. Vo vyučovaní sa bude pokračovať 23.11. 2017.

riaditeľka škola ZŠ s MŠ Žaškov

• Hodina deťom

Milí rodičia, starí rodičia, žiaci,

v piatok 10.11.2017 sa naša škola zapojila do zbierky pre deti Slovenska: Hodina deťom.

Aj vďaka Vám sa nám podarilo vyzbierať neuveriteľných 277€!

Sme radi, že spolu s vami učíme deti pomáhať.

• Školský ples

Vážení rodičia a priatelia našej školy,

dovoľte, aby sme Vás pozvali na ŠKOLSKÝ PLES,

ktorý sa uskutoční 13.1.2018.

Všetci ste srdečne pozvaní.

Záujemcovia si môžu lístky rezervovať u p. uč. Langovej, p. uč. Valekovej, alebo v škole.

• Hodina deťom

Vážení rodičia, naša škola sa tento rok zapojila do charitatívnej akcie Hodina deťom. Touto akciou chceme poukázať na potrebu pomoci ľuďom v núdzi. Dve skupiny žiakov budú zbierku vykonávať dňa 10.11. 2017 najskôr v obci, potom sa presunú do tried, kde svojim spolužiakom objasnia komu je zisk zo zbierky určený. Je na Vašom uvážení, či túto akciu podporíte a dovolíte svojim deťom finančne prispieť.

• Pasovanie prvákov

27. október bol pre prváčikov významným dňom. Boli totiž pasovaní za žiakov našej školy. Za sprievodu Snehulienky a 7 trpaslíkov prešli cestičku zdatnosti, overili si svoje znalosti zo sveta rozprávok a zložili sľub prváka. Po splnení jednotlivých úloh dostali pasovací dekrét. Akcia bola pripravená a realizovaná členmi Žiackeho školského parlamentu.

• 6. 11. 2017

Do galérie Bedmintonový turnaj dievčat boli pridané fotografie.

• 3. 11. 2017

Do galérie Pasovanie prvákov boli pridané fotografie.

• Bedminton chlapci

Bedmintonový turnaj

vyhodnotenie

Dátum konania: 26.10.2017

1. kategória (4. – 6.ročník)

1. Alex Bugáň, 6.
    2. Samuel Žmiják, 6.
    3. Matúš Paluga, 4.

II. kategória (7. – 9. ročník)

1. Marek Katreniak, 9.
    2. Samuel Babic, 9.
    3. Ivan Javornický, 8.

• Vyhodnotenie zberu papiera

• 3. 11. 2017

Do galérie Andy Warhol boli pridané fotografie.

• Poďakovanie

Ďakujeme rod. Maťašákovej za sponzorský dar venovaný do kabinetu techniky.

• Týždeň anglickej konverzácie

Vážení rodičia!

V termíne 15.1. 2018 – 19.1. 2018 / pondelok až piatok/ sa v našej škole uskutoční „ Týždeň anglickej konverzácie“ s rodeným anglicky- hovoriacim lektorom Rayom Sikorskim. Do 1. 12. 2017 máte možnosť prihlásiť vaše dieťa na tieto lekcie anglickej konverzácie. Lekcie  budú prebiehať počas vyučovania v priestoroch školy. Prihlásení žiaci budú spojení do skupín /maximálne 12- 18 žiakov/. Z bežného vyučovania budú ospravedlnení. Cena konverzačného kurzu je podľa Vášho výberu nasledovná:

• za 30 lekcií / vyučovacích hodín / za týždeň – 6 hodín denne je cena 35 eur za jedného žiaka
    • za 15 lekcií / vyučovacích hodín / za týždeň – 3 hodiny denne je cena 17,50 eur za jedného žiaka

Ďakujem!

• 30. 10. 2017

Do galérie Cvičná kuchynka boli pridané fotografie.

strana: