Narodeniny a meniny

Pozajtra (Piatok 25.5.2018)
Vanesa Chmarová (Materská škola 1)
Vanesa Kubindová (III.)
Počet návštev: 190926

Napíšte nám

Ak máte akékoľvek otázky ohľadom štúdia na našej škole, napíšte nám správu prostredníctvom tohto formulára. Na vaše otázky radi odpovieme.
Meno*:
Priezvisko*:
Váš e-mail*:
Vaše otázky, pripomienky*:
Opíšte prosím text z obrázka*:
komunikujem so serverom, počkajte prosím
* takto označené polia sú povinné

Kalendár

Streda 23. 5. 2018

Čo sa deje v našej škole?

 • "Dohľad nad ochranou osobných údajov ( v zmysle § 44 zákona č. 18/2018 Z.z a NARIADENIA EURÓPSKEHO PARLAMENTU A RADY (EÚ) 2016/679 )
  vykonáva v našej spoločnosti ZODPOVEDNÁ OSOBA : p. Bc. Katarína PAVLOVÁ , emailový kontakt zo@eurotrading.sk. na ktorú sa môže obrátiť každá dotknutá osoba, ktorej osobné údaje sú spracúvané v našej spoločnosti."

 • Dňa 9.5. v ranných hodinách sme netrpezlivo očakávali autobus, ktorý nás dopravil do Dolného Kubína, kde sa na umelej tráve konal už 20. ročník McDonald Cup žiakov základných škôl z ročníkov

  1.- 4. V základnej časti nám žreb neprial a priradil ťažkých súperov zo ZŠ Istebné a Cirkevnej spojenej školy. Napriek tomu, že sme sa veľmi snažili, naše sily na súperov nestačili. Prehry nás síce mrzeli, ale cenou útechy bola malá pozornosť, ktorú si pre nás usporiadateľ pripravil a keďže počasie prialo a slniečko krásne svietilo, nemohla chýbať zastávka na zmrzline. V konkurencii družstiev zo škôl okresu Dolný Kubín sme po sčítaní skóre obsadili krásne šieste miesto, ktoré sa budeme pokúšať v ďalšom ročníku prekonať.

 • Pondelok 14.5. bol príjemným a milým stretnutím našich ôsmakov so seniormi v Dennom stacionári DOM CHARITAS sv.KAMILA v Žaškove . Stretnutie pri spoločenských hrách vystriedal vďaka nadaniu nášho žiaka Daniela Brodňanského nádherný zvuk akordeón a spev ľudových piesní. Stretnutie obohatilo juniorov i seniorov .Ďakujeme za pozitívnu energiu a optimizmus.

 • Žiaci našej školy mali na hodinách čítania a literatúry príjemné prekvapenie - rozprávky a povesti im pútavo priblížili mamy našich žiakov pani Zelinová v prvej triede, pani Lacková v 5.triede a Mgr. Púčeková Ľubica v 6.triede. Vyučovacie hodiny vďaka milej zmene ubehli veľmi rýchlo a žiakom sa páčili. Maminkám veľmi pekne ďakujeme ,že si našli pre nás čas a milé slovo.

 • Naša škola usporiadala 1. ročník školskej súťaže žiackych prezentácii v anglickom jazyku. Súťažiaci si zvolili témy o rodine, našej vlasti a o netradičných športoch. Ich úlohou bolo ukázať, ako dokážu zvolenú tému spracovať (výber slovnej zásoby a spracovanie textu, výber obrázkového materiálu, celková práca s PowerPoint, prezentácia témy). Súťažné práce hodnotili vyučujúce ANJ a naše obecenstvo hodnotilo výkony súťažiacich mohutným potleskom.

  Ocenené boli prezentácie M. Solivajsovej, M. Tőkőlyho a A. Púčekovej.

 • Dňa 17.4.2018 sa na základnej škole v Ružomberku konalo oblastné kolo v prehadzovanej trojíc, ktorého sa zúčastnili aj žiaci našej školy. Naše družstvo v zložení Dominika Palugová, Erika Maťašáková a Jakub Babic si zmeralo sily s družstvami ZŠ Zarevúca , ktorým tesne podľahlo. Zistili sme, kde sú naše silné a slabé stránky, na čom musíme popracovať, aby nabudúce ukazovateľ stavu na tabuli bol v náš prospech. Odniesli sme si nové skúsenosti ,zážitky a motiváciu tvrdo na sebe pracovať do ďalších súťaží. Za vytvorenie priateľskej atmosféry, rozhodovanie a usporiadanie oblastného kola ďakujem pani učiteľkám zo ZŠ Zarevúca.

 • Do galérie Zo školy v prírode boli pridané fotografie.

 • Do galérie Turnaj vo futbale boli pridané fotografie.

 • Deti, detičky, deťúrence!!!

  Pripravujte sa na veľký zber papiera,

  v piatok 25. mája 2018

  od 7,45 - 9,30 hod.

  Nazbierané kilogramy sa každému pripočítajú ku kilogramom z októbrového zberu. A desiati najúspešnejší jednotlivci sa môžu tešiť do Tatralandie!

  Víťazný triedny kolektív z oboch zberov získa peknú finančnú odmenu, ktorú môže použiť

  na svoj koncoročný výlet.

  Neváhajte, zbierajte!!!

  Vaše CVČ

 • Vážení rodičia!

  CVČ pri ZŠ s MŠ v Žaškove organizuje denný letný tábor pre žiakov našej školy vo veku od 6 do 15 rokov (1.-9. ročník). Touto formou vychádza CVČ v ústrety zamestnaným rodičom. Zabezpečuje kvalifikovanú starostlivosť deťom, ktoré chcú počas letných prázdnin chcú tráviť svoj voľný čas v spoločnosti kamarátov pri športe, hrách a iných voľnočasových aktivitách.

  Organizátor: CVČ pri ZŠ s MŠ Žaškov

  Termín: 2.-6. júl (pondelok–piatok, mimo štvrtku, ktorý je štátnym sviatkom), 8,00-15,00 hod.

 • Deň Zeme je deň venovaný Zemi a každoročne sa koná 22. apríla. Je to ekologicky motivovaný sviatok, ktorý upozorňuje ľudí na dopady znečistenia životného prostredia a zároveň rozvíja diskusiu o možných riešeniach.

  Ochrana našej planéty sa dotýka nás všetkých, či už žijeme na Slovensku, alebo v ďalekej Austrálii a túto skutočnosť si všetci veľmi dobre uvedomujeme.

  Aj my, žiaci našej školy, sme chceli „priložiť ruky k dielu“ a v piatok 20. apríla sme s pracovným nadšením začali náš „ekologický deň“.

 • Do galérie Zápis žiakov do 1. ročníka boli pridané fotografie.

 • Na začiatku bola myšlienka zachovať tradíciu starých mám a spríjemniť si prostredie tradičným výrobkom.

  Žiaci záujmového krúžku Alfa myšlienku zrealizovali a zimné chvíle prežívali za krosnami.

  Samotnému tkaniu predchádzalo snovanie na snovačkách, ďalej vlákno putovalo na krosná do niteľníc a brda. Tento náročný proces tvorby osnovy pomohli Alfákom zvládnuť staré mamky Prachárová a Matušovicová. Ďakujeme im za ich pomoc a múdru radu na začiatku nášho snaženia.

  Zatiaľ tkajú Alfáci jednoduchý vzor prestierania, avšak po zvládnutí techniky tkania sa postia i do náročnejších vytkávaných vzorov.

 • Vážení rodičia!

  V piatok 20. 04. 2018 sa uskutoční na našej škole školská akcia- „Deň Zeme“. Bežné vyučovanie sa v tento deň ruší a žiaci prídu do školy o 7.45 v športovom oblečení. Prosíme rodičov, aby deťom pribalili vodu, čaj, klobásku alebo špekačku na opekanie. Školská akcia sa skončí o 12.30. Školská jedáleň aj ŠKD budú v bežnej prevádzke.

  Program :

  8.00- 9.00 : Besedy s dôchodcami z Jednoty dôchodcov Žaškov

  9:00- 11.00: 1.-3. ročník – Hry zamerané na ochranu životného prostredia v školskom areáli a 4.-9. ročník – upratovanie a čistenie v obci – smerom na Tepeľ

 • Do galérie Vybíjaná boli pridané fotografie.

 • Do galérie Nocovanie s Andersenom 2018 boli pridané fotografie.

 • Dňa 17.5. 2018 sa na našej škole uskutoční medzinárodná súťaž v anglickom jazyku Englishstar. Možnosť prihlásiť sa má každý žiak školy po zaplatení zápisného 5 eur. Prihlásiť sa môžete do konca apríla 2018 u pani učiteľky Mgr. P. Greguškovej alebo u koordinátorky súťaže Mgr. A. Punovej.

  Tešíme sa na Vašu účasť !

 • Kytička pre učiteľov – je názov akcie, ktorú každoročne pripravujú členovia Žiackej školskej rady za pomoci a podpory žiakov celej školy. Dobrovoľnou zbierkou prispeli na kvietok pre všetky pani učiteľky a pripomenuli si tým sviatok Dňa učiteľov:

  Milí učitelia, prijmite v kytici vďaky dar od detí, z každého kvetu nech pozdrav k Vám letí, nech letí sťa motýľ nad lúkou ihravý, nech zmení na radosť naše pozdravy. Za všetky trápenia, úsilia, obete, za všetko poučné, čo nám vždy poviete. Veď ste nám v škole ako otec, mať, preto si Vás budeme navždy ctiť a na Vás spomínať. Preto Vám teraz patrí potlesk a obrovské ĎAKUJEME!

 • Aj deti z našej materskej školy sa zapojili do celoslovenského projektu Veselé zúbky. Jeho cieľom je u detí už rannom veku naučiť ako a prečo sa starať o svoje zúbky. V rámci tohto projektu sme v MŠ privítali p. Kratochvílovú z Regionálneho úradu verejného zdravotníctva v Dolnom Kubíne, ktorá nám správny spôsob čistenia zúbkov aj ukázala a porozprávala nám, aké je dôležité sa o zúbky starať. Zaspievali sme si pesničku o zúbkoch, pozreli rozprávočku o Zubožrútovi, ktorého sme si aj vyrobili z papiera. Náš projekt prišli podporiť aj rodičia našich detí.

 • Dňa 13.3.2018 sme sa zúčastnili návštevy Oravskej knižnice Antona Habovštiaka v Dolnom Kubíne. Deťom boli vo veľkom obdive, hlavne tie deti, ktoré ešte v knižnici nikdy neboli. Boli prekvapené, aké rôzne druhy kníh sa nachádzajú v knižnici. Pracovníčka knižnice prečítala deťom príbeh Ako macko Brumko nemohol zaspať, deti mali za úlohu Macka nakresliť a prilepiť na tabuľu, kde Mackovia celý deň skrášľovali Detské oddelenie Oravskej knižnice.

 • Deti s MŠ zo staršej skupiny sa zúčastnili vyučovacej hodiny Čítania v tretej triede p. učiteľky Mgr. Miroslavy Svitkovej. Predškoláci boli nadšení z toho, čo ich od septembra čaká. Tvrdá práca, no preto sa do školy všetci tešia. Spoznali svoju budúcu p. učiteľku ale aj priestory základnej školy. Oboznámili sa s priebehom vyučovacej hodiny, tretiaci si skontrolovali domácu úlohu, prečítali rozprávku, nasledovala hra pre predškolákov, tretiaci zaspievali predškolákom pieseň o vybraných slovách ale aj predškoláci zaspievali tretiakom pesničku ,,Ja som žabka...“ Spokojný predškoláci sa s úsmevom a príjemnými zážitkami vrátili späť do MŠ.

 • Od 19.3.18- 23.3.18 sa v staršej skupine detí uskutočnilo čítanie rozprávok deťom pred odpočinkom. Na tejto akcii bol ochotný sa zúčastniť p. Škuta- Maťkov starký, p. kuchárka Ľubka, teta upratovačka- p. Langová a p. Sokolová. Všetci dobrovoľníci ochotne predčítali peknú poučnú rozprávku, deti s radosťou a pozorne počúvali. Po vypočutí deti sladko zaspali a ochotným čitateľom sme srdečne poďakovali.

 • Do galérie Floorbalový turnaj 15.3.2018 boli pridané fotografie.

 • Oznamujeme rodičom detí z materskej školy, že z dôvodu nízkeho záujmu rodičov o prevádzku materskej školy v čase veľkonočných prázdnin t. j. 29. marca (štvrtok) a 3. apríla 2018 (utorok), bude materská škola zatvorená. MŠ bude opäť v prevádzke v stredu od 6,30 hodiny.

  Zároveň oznamujeme, že so súhlasom riaditeľky ZŠ s MŠ bude v stredu 28. marca 2018 skrátená prevádzka MŠ do 14,30 z dôvodu oslavy Dňa učiteľov.

 • Fíha, ale ten čas letí! Nedávno sme si v Obecnej knižnici Žaškov čítali príbehy o zime a vyrábali sme papierové vianočné stromčeky a už je tu jar. A opäť zavítala aj do našej školy a obecnej knižnice v podobe jarných príbehov o zvieratkách, ktoré sme si spoločne prečítali. A nie len to. Keďže jarné kvietky a mláďatká sú tiež symbolom jari, vyrobili sme si papierové kuriatka.

  Čo na ne poviete, nie sú utešené?

 • Marec už tradične je spojený s literatúrou (Marec – mesiac knihy). Okrem tradičných literárnych aktivít, v marci organizujeme aj školské kolo v prednese poézie a prózy Hviezdoslavov Kubín. Tento školský rok sa nám opäť predstavili šikovní recitátori, ktorí dokázali zručne pracovať s umeleckým textom.

  V okresnom kole tejto súťaže, ktoré sa uskutoční 27. marca v Dolnom Kubíne, nás bude reprezentovať Eliáš Kropáček. Držíme mu palce!

 • Tento deň už tradične patrí ľudovým rozprávkam a literárna verejnosť na Slovensku si práve 16. marca vždy pripomína narodenie Pavla Dobšinského (16.03.1828) – pedagóga, spisovateľa, zberateľa a vydavateľa ľudových rozprávok, prekladateľa, publicistu, redaktora, folkloristu a literárneho historika.

  Aj my tento deň každoročne venujeme ľudovým rozprávkam a robíme rôzne čitateľské aktivity s našimi vyučujúcimi. Tento školský rok sme sa všetci zapojili aj do čitateľského maratónu a naši starší spolužiaci si pre tých mladších tiež pripravili pekné ľudové rozprávky a zaujímavé literárne činnosti.

 • Riaditeľka ZŠ s MŠ Žaškov v súlade so zákonom 245/2008 Z.z. o výchove a vzdelávaní / školský zákon/ a o zmene a doplnení niektorých zákonov podľa § 150 odsek 5 z organizačných dôvodov udeľuje riaditeľské voľno dňa 21. 3. 2018 / streda/ žiakom 1. až 8. ročníka, z dôvodu celoslovenského Testovania žiakov 9. ročníka Testovanie 9- 2018. V uvedený deň nebude Školská jedáleň a ŠKD v prevádzke.

  Ďakujem !

 • Do galérie Snehuliakovo boli pridané fotografie.

 • Do galérie Farebná olympiáda v MŠ boli pridané fotografie.

 • Mesiac marec už tradične patrí knihám. Pri tejto príležitosti sme pre Vás, milí žiaci, v priestoroch našej školy inštalovali výstavku zaujímavých kníh rôznych žánrov: rozprávky, povesti, báje, encyklopédie, cudzojazyčnú literatúru, príbehy pre veľké aj malé dievčatá, zaujímavé publikácie pre chlapcov, ale aj knižky pre najmladších čitateľov. Knihy sú inštalované v spolupráci s Obecnou knižnicou Žaškov. Kedykoľvek počas prestávok si môžete tieto knižky prečítať.

  Prajeme Vám príjemné čitateľské zážitky s obľúbenými knihami!

 • Do galérie Valentínska diskotéka boli pridané fotografie.

 • Daniel Brodňanský a Ivan Javornický v Kňažej predviedli svoju tvorivosť, vedomosti a zručnosti v súťaži Technický šikula, kde sa z vyše dvadsiatich zúčastnených škôl umiestnili na nádhernom 3. mieste!! Chlapcom gratulujeme a prajeme veľa ďaľších úspechov. Sme hrdí, že reprezentujete našu školu!

 • Do galérie Karneval v MŠ boli pridané fotografie.

 • Do galérie Ide pieseň okolo boli pridané fotografie.

 • Do galérie Zimné radovánky boli pridané fotografie.

 • Vážení rodičia !

  Srdečne Vás pozývame na „ Dni otvorených dverí “ v Základnej škole s materskou školou Žaškov, ktoré sa uskutočnia v priestoroch našej školy v dňoch 26. 2 a 27. 2. 2018 . O 8.00 hod. Vás naši žiaci prevedú cez kmeňové triedy, špeciálne učebne a učebne ŠKD a po prehliadke školy sa môžete zúčastniť vyučovania !

  Všetci ste srdečne vítaní !!!

  S pozdravom

  Mgr. Anna Punová

  Riaditeľka školy ZŠ s MŠ Žaškov

 • Do galérie Páračky boli pridané fotografie.

 • Do galérie Lyžiarsky výcvik boli pridané fotografie.

 • Milé deťúrence!

  Býk FERDINAND už na vás čaká v kine Kultúra Ružomberok

  Kedy? vo štvrtok 15.2.2018

  • Odchod od školy o 12,45 hod.

  Kto? Deti z ročníkov 1.- 4., ktoré pracujú v záujmových

  útvaroch CVČ pri ZŠsMŠ Žaškov.

 • (utorok 13. februára 2018)

  • DJ Katka
  • Čas: 15:00 – 18:00
  • Vstup - zdarma
  • Tombola – 20 cien ( lístok – 50 centov)
  • Zábavné súťaže
  • Prvých 20 detí pri vstupe – malé prekvapenie!
  • Občerstvenie v bufete
  • Príď sa zabaviť, neobanuješ!!!

  Vaše CVČ

 • Do galérie Karneval ŠKD boli pridané fotografie.

 • Vážení rodičia, milí žiaci,

  chceli by sme Vás upozorniť na zmenu vo vyučovaní, ktorá nastane budúci týždeň t.j. 5.-9.2. vzhľahom na lyžiarsky výcvik. Žiaci, ktorí ostávajú v škole sa budú učiť v spojených skupinách so žiakmi iných tied nasl.:

  5.-7. trieda podľa rozvrhu 5. triedy, 8.-9. trieda podľa rozvrhu 8. triedy. Ranná telesná nebude.

 • Do galérie Lego šampión 2018 boli pridané fotografie.

 • Do galérie Zimná výzdoba tried boli pridané fotografie.

 • Riaditeľka ZŠ s MŠ v Žaškove oznamuje, že v záujme zamedzenia šírenia akútnych respiračných ochorení a na základe odporúčaní Úradu verejného zdravotníctva v Dolnom Kubíne prerušiť výchovno-vzdelávací proces a všetky hromadné akcie, bude prevádzka Základnej školy v dňoch od 31.1. 2018 do 2. 2. 2018 vrátane zatvorená. Riadna prevádzka sa začne dňa 5. 2. 2018 – v pondelok.

  Mgr. Anna Punová / r. š. ZŠ s MŠ Žaškov/

 • Vďaka znovuzorganizovaniu Školského plesu sa nám podarilo prispieť k skrášleniu a zútulneniu priestorov našej školy. Z výťažku z tomboly sme zakúpili sedačky na chodby a sedacie vaky do tried. Veľká vďaka patrí našim sponzorom a všetkým, ktorí sa zúčastnili plesu.

 • V termíne 15.1.2018 – 19.1. 2018 sa v našej ZŠ uskutočnil „Týždeň anglickej konverzácie“ s rodeným anglicky-hovoriacim lektorom Rayom Sikorskim. Tejto zaujímavej akcie sme sa zúčastnili v „hojnom“ počte - 34 žiakov 4. – 9. ročníka. Z dôvodu veľkého záujmu sme boli rozdelení do dvoch skupín a denne každá skupina absolvovala tri vyučovacie hodiny s anglicky hovoriacim lektorom.

  Prvý deň sme niektorí vstupovali do triedy možno s menšími obavami a troškou trémy. Veď takáto akcia sa v našej škole konala po prvý raz. Naše obavy a tréma však rýchlo „ustúpili“, lebo akonáhle sme sa zoznámili, zistili sme, že náš lektor je veľmi príjemný človek, ktorý dokáže ihneď navodiť „pohodovú“ atmosféru.

 • Do galérie Vianočná besiedka boli pridané fotografie.

 • Do galérie Pečenie medovníkov boli pridané fotografie.

Novinky

Kontakt

 • Základná škola s materskou školou Žaškov
  Školská 219/3
  027 21 Žaškov
 • 0435892235

Fotogaléria